Одредени работи едноставно мора да ги имате во вашиот плакар. Тие се светиот грал на модата и речиси е невозможно да се состави моден стил без нив.

Една од најпознатите инфлуенсерки во моментов и дефинитивно една од најдобро облечените жени во светот, Тамара Калиниќ, на својот блог сподели кои модни парчиња едноставно мора да ги имате во вашата гардероба.

Таа верува дека (basic) основните моделите се едноставно најдобрата основа за секој аутфит, кој подоцна можеме да го надградиме со трендовски парчиња.

(ролки, пончо, сакоа, бодија,кардигани ,фармерки и елегантни широки пантолони)

НЕМА КОМЕНТАРИ