Дизајнерите од Париз, Милано и Њујорк воведоа мантили и капути со макси должина во стилскиот лексикон за 2023 година, а со макси фустаните и здолништата кои се веќе популарни модни парчиња оваа година, нема сомнение дека волнените палта ќе бидат изоставени од трендот.


Ако сакате да бидете во чекор со трендот, оваа зима набавете барем еден стилски макси капут.

И покрај тоа што ќе мора трпеливо да чекаме да помине зимата пред да ги носиме повеќето врвни парчиња што сме ги виделе на ревиите, веруваме дека студената есен и зима полесно ќе помине со трендовски капути до подот.

Станува збор за многу едноставно парче кое сепак носи одреден став и може да ве направи да се издвоите од толпата во зимските денови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMango: Заводлива колекција за празничните забави кои следат
Следна објаваÆGRI SOMNIA² – Изложба на стрип-табли и промоција на стрип-збирка на Дарко Богданов
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ