Порано се мислеше дека патиките не можат да се носат со елегантен аутфит, но тоа време одамна помина.

Без разлика дали се подготвувате за прошетка низ градот или одите во канцеларија на работа, патиките се идеални чевли кои ни даваат стил и удобност што ни се потребни секој ден.

Благодарение на љубителите на патики, патиките стануваат се поприфатени модни обувки кои се прифатени надвор од уличните аутфити.

Со појавата на безброј нови стилови, облици на патики, поместена е границата каде патиките повеќе не се сметаат за строго спортски чевли, како што беше случај претходно.

Иако тие не се првиот избор ако сакате софистициран изглед, еве неколку начини да ги стилизирате вашите патики за да изгледаат стилски со која било облека.

1. Обидете се со елегантни панталони за секој ден
Панталоните во А-линија се олицетворение на софистицираност и стил. Без разлика дали ќе ги комбинирате со вашите омилени патики за одење на работа или за прошетка со пријатели, оваа комбинација несомнено ќе даде стилски изглед. Обидете се да стилизирате секојдневни панталони со стилски патики за модерен и трендовски изглед.

2. Комбинирајте ги патиките со мини здолниште

3. Додадете малку софистицираност со капут

4. Секогаш совршена комбинација со фармерки

5. Обидете се со монохроматски изглед
Патиките изгледаат најдобро кога ја надополнуваат естетиката на аутфитот со кој се комбинирани. Монохроматски аутфит со соодветен пар патики прави да изгледате како да сте паднале од излог, и иако целиот изглед е една боја – не изгледа едноставно и непривлечно. Обидете се да комбинирате кремаста облека со бели патики за модерен и елегантен изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКОНЦЕРТ- МАГИЈА НА МУЗИКАТА- (КИЦ)
Следна објаваMango: Заводлива колекција за празничните забави кои следат
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ