Balenciaga и Adidas, два многу познати модни брендови, направија соработка, иако ова не е прва соработка на овие два многу популарни брендови, но, можеме да кажеме дека оваа соработка не воодушеви.

Заштитно лице на новата колекција е многу популарната манекенка и трендсетерка Бела Хадид.

Оваа соработка изобилува со многу кул парчиња, но најмногу импресионираа патиките по кои веројатно се најпознати овие два бренда.

Меѓу другото во колекцијата може да се најдат предимензионирани кошули со кратки ракави, обемни пуфери, чанти, тренерки…

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 ЈАКНИ ЗА ЕСЕН/ЗИМА 2023 ГОДИНА: Списокот на IN и OUT трендови
Следна објаваВенчаници за модерни невести кои сакаат лесни, софистицирани модели со чисти линии
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ