Гумените чизми на Chane се идеални за есен, а во моментов се многу популарни.

Секоја сезона има свој шарм и свое волшебство, а после летото тоа е токму она што ни треба. Мантили, црвени листови, костени, тикви и гумени чизми се дел од карактеристиките на овој период од годината.

Иако времето е се уште стабилно, сончево и без врнежи, нема да трае вечно. Есента одамна пристигна, па наскоро не чекаат облаци и дожд. На вакво време нема подобри обувки од гумени чизми кои ни ги штитат стапалата од дождот, а оваа сезона едни посебни ни паднаа во очи.

Станува збор за гумени чизми од француската модна куќа Chanel кои секој ден стануваат се попопуларни меѓу љубителите на модата, а нас не нè чуди зошто.

Чизмите имаат минималистички дизајн, доаѓаат во црна, беж и каки бои, во кратка и повисока верзија над колена, украсени се со белото лого на Chanel на предната страна, што ги прави толку неодоливи и посакувани.

На ревијата на Шанел за есен/зима 2022/2023 година беа комбинирани со зимски чорапи и хулахопки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКои здрави намирници би требало да ги избегнувате во големи количини
Следна објаваЧизмите Givenchy Shark Lock се вратија на голема врата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ