Нов тренд ги зафати социјалните мрежи по кој полудеа многу љубителки на модата. Дали ви се допаѓа овој тренд, одлучете сами во продолжение.

Новиот тренд ни носи една многу необична и интересна комбинација за која всушност ќе треба да бидете свој мајстор или своја шивачка.

Она што ви е потребно за да го изведете овој тренд се високи чизми и стари, истрошени фармерки со широки ногавици. Ќе ви требаат и ножици бидејќи за овој тренд треба да им го отсечете дилниот дел на фармерките и да ги повлечете преку чизмите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКонцерт на пијано трио „30 прсти“ во КИЦ
Следна објаваЕсен 2022: Тренд кој во Париз го носат сите жени со стил
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ