За впечатливи модни комбинации оваа есен, избираме металик нијанси!

Новата есенска модна сезона е пред нас, а иако дел од синонимите се  повеќеслојно облекување, топли бои и разиграни кроеви, мораме да признаеме дека омилените брендови претставија доста впечатливи колекции, наменети за вечерни пригоди.

Најмногу се издвојуваат металик парчињата кои можат да се комбинираат на милион различни начини и кои секогаш изгледаат исто така, многу добро.

СПОДЕЛИ
Претходна објава?Интернационален литературен фестивал „ПРО-ЗА Балкан”- (18-21 септември во Даут-Пашин Амам)
Следна објаваПрекрасна колекција на венчаници
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ