Есента е веднаш зад аголот, па веќе размислуваме во кои парчиња облека да инвестираме, а фармерките, како и обично, се на врвот на листата.

Бидејќи каква е есента без одлични фармерки? Тие се основата на бројните омилени есенски комбинации, како за дневни, така и за вечерни пригоди.

Без разлика дали преферирате спортски или елегантен стил, ова парче е сестрано и одговара за сите задачи. Со џинс кошула и патики или штикли и бомбер јакна? Бидете креативни и комбинирајте ги како никогаш досега, заедно со другите есенски трендови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДарја Ризова најдобра актерка на ФКТ „Ристо Шишков“
Следна објаваМокасини за есен 2022 кои ја збогатуваат секоја модна комбинација
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ