Есента е зад аголот, времето се залади, дождот полека почна да врне, па ќе мора да се менуваат и нашите модни комбинации.
Летните алишта како фустани, сандали, шорцеви ќе треба да ги замениме со малку потопли како чизми, мантили …
Ви откриваме кои ткаенини се задолжителни, односно кои модели мора да ги имате во гардеробата доколку сакате да бидете во тренд оваа есен.
1. Големо сако

2. Сиви панталони од костум

3. Пуловер со риги

4. Голем мантил

5. Chunky чизми

СПОДЕЛИ
Претходна објава6 важни причини зошто треба да јадете риба барем еднаш неделно
Следна објаваДоаѓа есен: какви чевли ќе носиме?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ