Кои чевли ќе бидат во тренд оваа есен?

Есента е зад аголот, што значи и промена на времето. Повеќе дожд и постудено време бараат различна облека и обувки од летните.
Есента е резервирана за затворени чевли како што се чизмите или многу популарните мокасини.

Се појавија некои нови трендови кога се во прашање есенските обувки.
Зависи од тоа што сакате да носите и дали сакате да ги следите трендовите или сакате да се држите до класиката и да носите такви чевли, бидејќи оваа есен навистина ќе има најразлични чевли, а во продолжение ви откриваме кои модели ќе бидат најпопуларни оваа есен.

1. Chunky чизми

2. Мокасини

3. Кломпи

4. Папучи со крзно

5. Birkenstock кломпи

6. Мини Ugg

7. Clarks

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВи ги откриваме 5 -те задолжителните парчиња облека за оваа есен
Следна објаваМАКЕДОНСКИОТ НАРОДЕН ТЕАТАР ЈА ОТВОРА НОВАТА ТЕАТАРСКА СЕЗОНА 2022/2023.
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ