ОВОЈ ФУСТАН ГО ЗАЗЕДЕ МОДНИОТ ТРОН ЗА ЛЕТО 2022: Има екстравагантен дезен и минималистички крој кој го обожаваат модните инфлуенсерки.

Фустаните со зебра принт се главен тренд за летото 2022 година, а можете да ги носите на плажа и во ноќен клуб.
Животинскиот принт се враќа во мода на секои неколку години, а во моментов принтот на зебра го доживува својот блескав моден момент.

Во текот на изминатите неколку недели, овој принт се појавува насекаде низ Инстаграм – од марами и костими за капење до фармерки, па дури и накит – зацврстувајќи го својот трендовски статус.

Сепак, најлесниот начин да го додадете овој принт во вашата гардероба и максимално да го искористите е преку модерен фустан со зебра принт. Летово доминантниот дезен не мора нужно да доаѓа во црно-бела боја, еднакво привлечни се и кафено-белите или кафено-златни комбинации.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2022: Облекa за плажа од наутро до вечер
Следна објаваШИРОК СОКАК ВО БЕЛО – Бела ноќ во Битола
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ