Многу модни дизајнери предложија да се носи бандо или горен дел на бикини, наместо топ.

Bikini Tops As Shirts: See Celebrities Rock The Skin-Baring Trend – Hollywood Life

Обидете се со горен дел на бикини и каки панталони, молив здолништа, па дури и костуми во секојдневен амбиент.

Bikini Tops As Shirts: See Celebrities Rock The Skin-Baring Trend – Hollywood Life

Горниот дел од костимот за капење може да стане универзален елемент во вашата гардероба во ова лето.

Be Like Bella Hadid: Wear Bikini Tops as Regular Tops - theFashionSpot

 

модные тренды женской одежды весна лето 2022 тренд бра бикини

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2022: со највпечатливи бои
Следна објаваТри работи кои треба да ги купите на летните попусти
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ