Розови и зелена лимета фустани од тафт се голем хит на летото 2022 година 

Ова лето никој нема да има изговор да носи неутрални бои.

Комбинациите на нијанси се навистина необични, од Валентиновата чоколадна и сина, до портокаловата и циклама на Хелпер, сите ги носиме највпечатливите бои.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПет класични парачиња кои го симболизираат летото
Следна објаваТренд — Градници и бикини топ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ