ЛЕТО 2022 – Обои ме …

Valentino Haute Couture SS 22: Valentino Anatomy of Couture | Valentino

Комбинациите на бои на модните писти за ова лето изгледаа сочно.

Земете го Valentino, каде чоколадно кафеаната, малина и cerulean сина се измешаа до вкусен ефект.

Valentino Gives Purple Reign For Spring Summer 2022

Valentino Spring Summer 2022 - RUNWAY MAGAZINE ® Official

Valentino Spring 2022 Ready-to-Wear Collection | Fashion, Mini dress, Fashion week

Или Halpern, каде мандарина танго (или пируета – колекцијата беше моделирана од членовите на Кралскиот балет) со фуксија.

Halpern signe une collection printemps-été 2022 inspirée par l'univers de la danse | Vogue France

Halpern SS22 womenswear #8 - The Fashion Search Engine - TAGWALK

Halpern Spring 2022 Ready-to-Wear Collection | Vogue

MOLLY GODDARD Shirred layered tulle midi dress

И ако ви е премногу комплицирано да си поиграте со Rothko во вашата гардероба?

Image may contain Clothing Apparel Human Person Dress Naomi Campbell Fashion Blonde Teen Kid and Child

Само земете боја од глава до пети и бидете инспирирани …

Image 2 of Supriya Lele draped silk skirt

TALLER MARMO + NET SUSTAIN Very Ross fringed satin-moire kaftan

PROENZA SCHOULER WHITE LABEL Cutout shirred cotton-poplin midi dress

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСписок на летни фаворити : парчињата кои можете сега да ги купите на намалување
Следна објаваПет класични парачиња кои го симболизираат летото
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ