Chanel е „виновникот“ за враќањето на моделите инспирирани од деведесеттите,

а класичните модели се нешто што често ќе можете да ги видите на плажите – без преголема постава, со овторено деколте и едноставен дизајн.

Image may contain Human Person Fashion Clothing Apparel Shoe and Footwear

Image may contain Human Person Fashion Runway Clothing and Apparel

Image may contain Human Person Clothing Apparel and Fashion

Image may contain Human Person Sunglasses Accessories Accessory Runway Clothing Apparel and Fashion

Image may contain Sunglasses Accessories Accessory Human Person Clothing Apparel Runway Fashion and Anna Ewers

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZoe Kravitz: Големите чанти се враќаат во мода
Следна објаваСписок на летни фаворити : парчињата кои можете сега да ги купите на намалување
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ