Големите чанти се враќаат во мода секоја сезона, иако само дизајнот се менува.

Иста е ситуацијата и ова лето, но со мала промена.

Поголемиот таканаречен модел shopper bag, чанта за купувачи, има поубава силуета што го прави идеален за комбинирање.

Овој тренд веќе го прифати и Zoe Kravitz која го носи неодоливиот модел Icare Maxi Shopper Bag од Saint Laurent.

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Интервју] – Наташа Сарџоска: Поезијата и уметноста без вистина се нешто слично на измама.
Следна објаваКостими за капење инспирирани од 90-тите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ