Mодни трендови за сезоната лето 2022 …

Зборот кој ги опишува новите колекции е секако оптимизам. Лесна, едноставна облека и светли бои ги одбележуваат летните денови кои претстојат.

Необични бели фустани
Белите фустани се незаменливи за лето, а на сите ревии за лето 2022 година беа видени бели фустани изработени од најразлични материјали со нежни детали од тантела. Ленот е секако еден од омилените материјали за лето, па така и летово модерни се ленените фустани со цветни детали.

Светла палета на бои
Смелите, храбри и весели бои се хит ова лето.

Широка палета на ведрина од зелената, преку сина до портокалова и кралицата на летната сезона – розовата, присутна речиси на сите предмети.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСуперѕвездата на поп-артот, британскиот сликар Дејвид Хокни наполни 85 години
Следна објава♟️Играјќи шах на дожд во Бремен, Германија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ