Нов бохо стил 2022
Новиот тренд е фокусиран на занаетчиството и ткаењето, а богати бои и детали ги красат овие креации. Оние на кои овие дизајни им се малку претерани, со овие дезени ќе можат да најдат модни додатоци кои полесно ќе се вклопат со остатокот од стајлингот.

Isabel Marant

МАКСИ ДОЛЖИНА ЗА РАСКОШНИ ЛЕТНИ ФУСТАНИ

Ова лето повторно модерни се фустани и здолништата со макси должина. Louis Vuitton и Givenchy исто така ја поддржаа оваа идеја во своите колекции. 

СПОДЕЛИ
Претходна објава3Х3 2K22 ВО SKOPJE CITY MALL
Следна објаваМодни додатоци кои ова лето ќе го истакнат вашиот моден изглед
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ