Вообичаено, долгите фустани не се препорачуваат за жените со поголеми облини, бидејќи тежината на ткаенината може да додаде уште поголем волумен. Сепак, постојат исклучоци од ова правило, а тоа се тенките и лелеави летни макси фустани.

Оваа сезона цветниот дезен е исклучително популарен. Дезенот е помодерен на темна, главно црна подлога, но колку деновите стануваат посончеви, толку и посветлите дезените стануваат атрактивни.

Модерни се плисираните фустани, како и фустаните со набори и волани. Не можете да погрешите со изборот на бои оваа сезона. Модерни се пастелните нијанси, силните бои, но и црната.

Ако знаете да шиете или имате своја шивачка, погледнете неколку инспиративни долги фустани, кои нема да додадат тежина на вашиот изглед.

Свечените долги фустани за пополни личности се од колекцијата ASOS CURVE

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАсиметричните фустани сè уште се голем хит
Следна објаваЗошто е важно да почнете да свирите на вашиот омилениот инструмент
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ