Летото брзо се приближува (конечно!) и официјално сме подготвени да ги одложиме нашите зимски капути до крајот на годината – или барем до првиот декемвриски снег. За среќа, сите убави летни трендови се тука за да не возбудат за топлото време. Самото гледање на овие стилови ќе ве натера да посакате веќе да е 35 степени надвор.

Откако ги разгледавме модните писти и најжешките трендови во сезоната, го заокружуваме доброто од најдобрите. Од сите модели, проѕирни и светли (здраво, неонски!) до големи изрези и крошет вибрации, сè е направено да оставите незаборавен изглед со вашата облека. Можеби ќе видите неколку стилови како се повторуваат од симпатичните пролетни трендови кои ги видовме оваа година – но ние сакаме побогат летен гардеробер!

Погледнете 6 модни трендови за лето 2022 година кои ќе посакате да почнете да ги носите токму сега, што ве спречува?

Крошет 
new york, new york september 11 a model walks the runway at the anna sui spring summer 2022 fashion show during nyfw the shows at indochine on september 11, 2021 in new york city photo by randy brookewireimage

Неонски светли бои
Кажете им збогум на вашите неутрални за летото и прифатете ги најсветлите сини и најжешките розови (и сè помеѓу нив).

Враќање на Y2K

Пеперутки и ниски панталони? Да, официјално се вративме во 2006 година.

Микро мини здолништа

Геометриски градници

Главните исечоци

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни избори на црвениот тепих: Ева Лонгорија и Џулиен Мур – прекрасни
Следна објава5 модни парчиња од тексас кои ќе бидат хит ова лето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ