Плетените (со дупки) модели ќе бидат голем летен моден хит, а еден фустан во тој стил е  меѓу најпродаваните креации на Манго.

Веќе ве информиравме дека овие фустани ќе бидат голем хит во остатокот од пролетната сезона, а уште повеќе во наредните летни денови. Затоа, никого не треба да изненадува што во делот на Mango фустани, најпродаваното парче е моделот во тој стил.

Најпродаваниот фустан во продавниците на Манго во мај 2022 година е памучниот  модел во црна боја изработен од мешавина на памук.

Овој хит фустан со рамен краток дизајн, со тркалезно деколте и долги трапезни ракави е најголемата ѕвезда на Mango party колекцијата, за пролет/лето 2022 година и ќе биде совршено парче за сите пролетно-летни забави.

Со него ви треба само едни, подеднакво добри сандали, а уживањето во летните ноќи може да започне!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбави еспадрили кои ќе ги носиме цело лето!
Следна објаваОва е моментално најпопуларната фризура во светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ