Волна, волна, волна. Сè е прекрасно меко и примамливо на допир, а нежните бои и пастели потсетуваат на нивната ефикасност во зимските денови, комбинацијата на кафени тонови со зелени пастели е одличен избор за сезоната есен-зима 2022/ 2023 година.

Женственоста никогаш не изгледала помеко и помоќно во исто време.

Оддавајќи им почит на пејзажите што ја сочинуваат околината на реката Tweed, на голeмата Gabrielle Chanel, креативната директорка Virginie Viard му даде почит и на твидот како ткаенина, која е основа на модната куќа Chanel.

Идејата на колекцијата е исклучително едноставна „викенд бегство од градот“. Поради таа причина, како водечки додаток, се појавија гумени чизми со препознатливо лого на брендот (обувки за кои сме сигурни дека ќе го преплават Инстаграм во наредните месеци) и парчиња облека кои го редефинираа концептот на класиците на Chanel.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбави куќи: Приватна оаза во срцето на кањонот Санта Моника
Следна објаваБели фустани во кои ќе блеснете оваа пролет и лето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ