Луксузната модна куќа Dolce & Gabbana претстави нова кампања каде ги открива новите дизајни на легендарната чанта Devotion.

Легендарната актерка Шерон Стоун и супермоделите Адам Сен и Сем Веб, фотографирани во Венеција од модниот фотограф Мајкл Милер, се појавуваат во кампањата Devotion Bag за пролет/лето 2022 година.

Меѓу монументалните плоштади, сончевите, живописни канали и историските кафулиња, актерката и стилска икона поминува безгрижни моменти во друштво на моделите, уживајќи во италијанската пролет, посебен период во кој се спојуваат уметноста, природата и убавината.

Кампањата ја дизајнираше Paris Libi, а актерската екипа беше облечена во најубавите парчиња облека на италијанската модна куќа, со фокус на новата чанта. Оваа пролет, легендарната чанта Devotion доби гламурозен нов дизајн, женствени детали, препознатлива елеганција и шарм на Dolce & Gabbana.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦелиот гламур на Grammy наградите во 2022 година
Следна објаваЛуксузниот бренд Dior ја претстави новата колекција на накит Gem Dior 2022 (видео)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ