Трендовите нè поттикнуваат да размислуваме надвор од рамката кога станува збор за личниот стил, да се обидеме да прифатиме нови работи – без разлика дали се работи за боја, принт или силуета, за да ја освежиме сопствената естетика. Но, понекогаш навистина се исплати да се потпреме на класиците: парчиња од гардеробата или цели стајлинзи кои опстојуваат со времето и со годишните времиња.

Во нетрпеливо очекување на пролетта, откривме неколку шик, класични парчиња кои го олеснуваат секојдневниот избор на облека. Најдобриот дел е што веројатно веќе ги поседувате повеќето од нив, а кои го прават овој возвишен и многу ефектен изглед.

Од едноставни бели маици и класични фармерки, до кошули кои ќе им вдахнат нов живот на вашите омилени панталони, ви покажуваме 7 класични пролетни комбинации кои функционираат секој пат, а бараат минимален труд за стилизирање.

тренч мантил,џинс и качкет

тексас јакна и тексас бермуди

цветен фустан и бајкерки

кошула со линии и бели панталони

мии фустан и чизми до колена

свилено здолниште,бела мајца и џемпер

фустан со паф ракави и златни алки

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 лесни трикови за побрзо слабеење
Следна објаваChanel ја слави елеганцијата и софистицираноста со новата кампања пролет/лето 2022 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ