Подолг ден, потопло време и повеќе сонце се првите гласници на пролетта …

Иако зимата сè уште е на календарот, во воздухот се чувствува мирис на пролет. Пролетта, исто како и есента, е најкреативното годишно време кога во прашање е модата. Во пролетта природата се буди, а заедно со неа се буди и модната сцена. Пролетта внесува свежина во нашите комбинации кои стануваат посветли и пошарени.

Друга предност на пролетта е тоа што можеме да комбинираме разиграни лесни фустани, здолништа и шорцеви со робусни зимски чизми, што е многу модерно, додека од друга страна можеме да носиме сандали со долги панталони.

Чевлите се клучен дел од целосниот изглед, затоа во продолжение ви ги откриваме трендовите за оваа пролет.

1. Ретро патики
2. Беж чизми до колена

3. Штикли со „необична“ потпетица
СПОДЕЛИ
Претходна објаваАрт Деко естетика како извор на инспирација за уредување дом во Њујорк
Следна објаваЗдравје: Како да согорите 500 калории на најбрз начин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ