Инспирацијата е насекаде околу нас. Некогаш сме инспирирани од луѓе, некогаш од настани, а некогаш од пејзажи во природата. Фотографката Дарија Гладкова, пред чиј објектив позира познатата манекенка Клаудија Чапиевска, инспирацијата за модниот едиторијал пред вас ја пронајде во природа. Вешто споени модни парчиња чии дизајни алудираат на природната средина, ќе ни овозможат да се нурнеме во сонливата атмосфера и да го почувствуваме мирот што само природата може да го пружи.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатна средина: Најубави миди фустани за секоја пролетна пригода
Следна објаваАрт Деко естетика како извор на инспирација за уредување дом во Њујорк
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ