Долги години, панталоните со висок струк се задолжителни. Всушност, тоа е единствениот модел на фармерки кој се носи. Може да бидат тесни или широки, но важно е само да се со висок струк.
Панталоните со висок струк одговараат на секоја фигура. Визуелно ги продолжуваат нозете и го нагласува задникот, што е сон на секоја жена.
 Но, не толку одамна, врвен хит беа панталоните со низок струк. По примерот на сите останати трендови, дознавме дека трендовите се циклични и како се враќаат во мода по одреден период. Така ни се чини и со панталоните со низок струк, кои многу жени не ги сакаат.
 Панталоните со низок струк бараат витка фигура и рамен стомак, па многу жени избегнуваат да ги носат.
 
Но, следејќи ги модните избори на жените кои деновиве ги наметнуваат трендовите, можеме да насетиме дека панталоните со низок струк се враќаат во мода.
СПОДЕЛИ
Претходна објава7 големи трендови кои ќе доминираат оваа година
Следна објаваСиена Милер покажа како се носат фармерките кои ќе бидат најголемиот тренд оваа пролет
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ