Холивудската sвезда зрачи со бохо естетика речиси со секој изглед во кој се појавува. Без разлика дали се работи за хеклан елек или сандали со врвки (популарните римјанки), гардеробата на Сиена сигурно ќе биде покриена со бохо основи.

Но, како вистинска стилска икона – таква каква што е, нејзината облека укажува на најновите трендови, свежи од модните писти.

40-годишната актерка беше забележана на кошаркарски натпревар во Њујорк, во најголемиот тексас тренд за пролет/лето 2022: широки фармерки.

Ги одушеви сите со својата појава. Сиена ги спои светло сините широки панталони со темна тексас кошула. Во црн капут преку дуплиот тексас, во рацете носеше кожна, кобалтно сина чанта од Марк Џејкобс. Изгледот го заокружи во нејзин манир, со чизми од велур.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПанталоните со низок струк се враќаат во мода
Следна објаваГолемиот италијански бренд Italchimica за прв пат влегува на македонскиот пазар
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ