Модата во последните месеци на најдобар начин ни докажа дека нејзините трендови се базираат на оптимизам и позитивност.

Токму тоа се рефлектира во присуство на светли бои. До сега знаевме дека темните нијанси се оние кои доминираат во текот на зимата, но оваа зима дојде и донесе промени со себе. Црната и неутралната секогаш ќе заземаат важно место во нашата зимска колекција, но кој може да одолее на портокаловата, зелената, виолетовата и светло сината? Ние дефинитивно не!

Чантите, се моден додаток кој може да ја промени динамиката на секој стајлинг, па затоа нивниот избор треба да се направи со посебно внимание. Во галеријата одбравме модели во светли бои кои се совршен избор за оваа зимска сезона.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСите ги носат, од Кендал Џенер до Шер – зошто светот е луд по Mini Ugg чизмите?
Следна објаваЛУКСУЗНИ ЧИЗМИ НАД КОЛЕНА ЗА ТОПЛА И МОДЕРЕНА ЗИМА
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ