Судејќи по чизмите кои секојдневно ги носат манекенките Кендал Џенер, Џоан Смолс, Емили Ратајковски, Ирина Шајк и Каја Гербер, популарни се мини ugg чизмите. Совршено одат со хеланки, тесни, широки и волнени панталони, фармерки, тренерки, тениски чорапи, всушност – одат со се.

Иако генерацијата Z полуде по нив, немојте да мислите дека се резервирани само за оние кои имаат дваесет и нешто. Нивната последна амбасадорка е Шер, која на фотографиите за новата кампања носи модел Classic Mini II Uggs.

Ако сакате да добиете нова верзија на ugg, а веќе имате стар, подлабок модел, еден од популарните предизвици на TikTok нуди решение. Сето тоа го започна корисничката со акаунтот @ emkeen3, која за Божиќ добила длабоки ugg чизми, а потоа решила да ги скрати со ножици. Мини ugg чизмите се помодерни од поголемите и чинат помалку.

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 дизајнерски чанти кои ќе бидат популарни во 2022 година
Следна објаваЧантите во светли бои ја менуваат динамиката на секој стајлинг
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ