Пазарот е преплавен со прекрасни чанти и ние сите сакаме да ги имаме во плакарот, веруваме како и повеќето жени. Но, купувањето дизајнерски чанти е скап спорт. Секоја сезона се издвојуваат неколку чанти кои секој сака да ги има во својата колекција.

Тие чанти стануваат апсолутен хит и речиси е невозможно да се купат бидејќи се распродадени насекаде.

Во 2021 година се истакнаа неколку чанти, а ние ви откриваме кои беа тие, но така ќе биде и во 2022 година.

1. Jodie – Bottega Veneta

2. Jackie- Gucci

3. Satin – Prada

4. Flap – Chanel

5. Hourglass – Balenciaga

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 начини да го намалите гладот ​​кога сте на диета
Следна објаваСите ги носат, од Кендал Џенер до Шер – зошто светот е луд по Mini Ugg чизмите?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ