По 2020 година, кога владеењето на пандемијата го смени животниот стил на сите луѓе на планетата Земја и холивудските ѕвезди мораа да се навикнат на новата состојба на работите. Во тој дух, сите поважни настани, како што се филмските фестивали и разните награди, се одржуваа во виртуелна форма. А потоа дојде 2021 година, за време на која повторно беа организирани јавни настани, кои ги вратија филмските, пејачките и модните личности на црвениот тепих.

Познатите личности едвај дочекаа повторно да излезат во јавноста, носејќи ги своите најдобри модели на премиери, доделување на награди и фестивали. Фокусот беше ставен на екстравагантноста, детали со пердуви, црвена, богати детали, тантелата, но и вечната црна класика.

Познатите дами ни покажаа софистицираност, гламур и сексапил, а ние во галеријата ги издвоивме 20-те најубави фустани кои го одбележаа црвениот тепих во 2021 година.

ЗЕНДАЈА

ПАРИС ХИЛТОН

НАОМИ КЕМБЕЛ

ФАРИНА

СЕЛМА ХАЈЕК

КРИСТИН ДЕЈВИС

ЕЛ ФАНИНГ

НИКОЛ КИДМАН

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ

САРА ЏЕСИКА ПАРКЕР

АЛЕСАНДРА АМБРОСИО

РОЗЕЛИН САНЧЕЗ

ДИПИКА ПАДУКОН

ГАЛ ГАДОТ

КЕЈТ МИДЛТОН

КЕЈТ ХАДСОН

РИЗ ВИТЕРСПУН

ПИРЈАКА ЧОПРА

КИМ КАРДАШИЈАН

СОФИЈА КАРСОН

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција на BALMAIN – есен 2022 наречена „Нов француски стил“
Следна објаваКако да ја интегрирате главната боја на 2022 година во вашиот ентериер
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ