Оливие Рустен прославува 10 години во Балмен со колекција која ги поврзува сите негови инспирации за време на неговото децениско патување.

Талентираниот дизајнер ги спои минатото и иднината при креирањето на новата колекција за есента 2022 година, која беше претставена под името „Нов француски стил“. Рустен се фокусира на свежи почетоци со комбинирање на модерните рок референци со париските модни техники.

Прославувајќи ги модните стилови од различни децении, колекцијата истакнува многу различни луѓе кои живеат модерен, бунтовен начин на живот. Колекцијата вклучува голем избор на ткаенини, бои и техники – од чанти од вештачко крзно, кожни панталони и фустани од кадифе, до карирани костуми, тексас здолништа и големи јакни.

Стилизирани со чизми, ракавици и шлемови од Fox Racing – светските лидери во облека за мотоцикли, безброј предмети се прилагодени да одговараат на аурата на колекцијата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба: Суперхероите пристигнаа во Скопје Сити Мол
Следна објава20 најубави фустани кои ги видовме на познатите дами во изминатата година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ