„Жешки“ дизајни за новогодишните забави!Светлата се запалени, празничната атмосфера е поинтензивна од било кога и полека почнуваат празничните забави. Парчињата кои ќе избереме да ги носиме периодов „играат“ многу важна улога во разубавувањето на празничната атмосфера. Многу чест избор, како и во многу други прилики, се фустаните. Тие се вклопуваат во сите случувања, а особено кога се во прашање новогодишните забави, стануваат главни ѕвезди.

Предлозите за овој период се многубројни. Модните куќи претставија кадифени модели, со монистри, гламурозни детали, фустани во интензивни нијанси и секако малите црни фустани. Сè што треба да направите е да го пронајдете оној кој одговара на вашиот стил и прилика. Откријте ги 16-те најелегантни фустани за забави и подгответе се со вашиот изглед да ги „соберете“ сите погледи …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпиење со слонови под sвездите во „Jungle Bubble“ на Тајланд
Следна објаваОваа зима – 30 идеи за маникир
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ