Не знаеме дали и вам ви е фасцинантно и неверојатно што влеговме во зимата 2021/22 година, но без разлика на конфузијата, решивме да гледаме позитивно на работите и доаѓањето на зимските трендови… Животот сепак е убав!

Кога сме кај зимските трендови, како да зборуваме за модата во облекувањето, а да не зборуваме за сегментот, убавина на маникирот?

Во основа, доколку ја планирате следната посета кај вашиот омилен педикер, ви покажуваме дури 30 идеи за зимски маникир токму на време, кој сигурно ќе го привлече сечие внимание!

Во галеријата можете да најдете многу инспирација, од светки на безброј начини, темни и чоколадни тонови, вистинска зима, па сè до малку поинакви идеи за француски маникир. Како што сакаме да кажеме во овој случај – за секого по нешто, за некого сè.

 

 

Кажете кој маникир сте го избрале! (Сè уште не знаеме од каде да почнеме …)

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Party all the time”: 16 елегантни фустани кои ќе ги сакате за празничните забави
Следна објаваЗдрава храна: Лосос со зеленчук печен во рерна
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ