Нова пионерска колекција на H&M, Innovation Circular Design Story, слави две теми; одржливост и радост.

Се работи за прифаќање на иднината, со став.

Изработена од мноштво на најсовремени рециклирани материјали и со максимално внимание на флексибилноста и користењето, колекцијата ја истакнува посветеноста на H&M за циркулирање на кружната форма во производство.

Иновативниот Circular Design приказна е најновото дополнување на иновативните приказни на H&M, револуционерна нова иницијатива за одржливост која се фокусира на напреден дизајн и иновативни материјали. Колекцијата е за оние кои сакаат да експериментираат и да се изразуваат, а овој радосен етос се одразува и во самата кампања, која беше фотографирана од фотографот Рафаел Павароти и беше именувана „Непосредно пред да започне забавата“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовеќе од желба: празнична кампања Bulgari Holiday 2021
Следна објаваШопинг пауза со варено вино и магични изненадувања – Новогодишен базар во  Skopje City Mall
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ