Со своите стајлинзи на црвениот тепих го обезбедија епитетот на најдобро облечени личности …

Сезоната на црвениот тепих и официјално е пред крај, а модните музи од почетокот на годинава се подготвени да внесат драма каде и да се појават со своите стајлинзи на висока мода, создавајќи ја дефиницијата за ready-to-wear изгледи .

8 ѕвезди посебено се истакнаа со смелиот стил, не само на големите настани, туку и на улиците и пошироко.

ЗЕНДАЈА

Од младата актерка Зендаја, која со своите актерски способности покажа дека му припаѓа на Холивуд, како и red carpet изданија на кои со своите изданија ги менува правилата на оваа игра, како и младиот пејач, Хари Стајлс, кој често го “руши” интернетот со своите комбинации, како, кога се појави на насловната страница на Vogue во 2020 година во фустан, па се до Лејди Гага која е неприкосновена ѕвезда на смелите стајлинзи…

ХЕНРИ СТАЈЛС

ЛЕЈДИ ГАГА

БИЛИ ПОРТЕР

ТРЕЈСИ ЕЛИС РОС

ТИМОТИ ШАЛОМЕ

ЗОИ КРАВИЦ

Сепак, апсолутна кралица на бестрашните модни појави, како на црвениот тепих така и надвор од него, секако е Бела Хадид. Да се ​​потсетиме само на последниот стилскиот момент на супермоделот, кога таа се појави на Канскиот филмски фестивал во неверојатен фустан од високата мода на брендот Schiaparelli.

БЕЛА ХАДИД

Сите осум познати личности кои својот стилски пат го трасираа со фантастични комбинации, кои, очигледно, само тие можеа да ги донесат на таков начин, обезбедувајќи ја титулата модни икони на нашата ера.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа жени по 40-тите години: правилни стилски одлуки за да изгледате беспрекорно во секое време
Следна објаваНајубавите топли чизми кои ќе ве топлат цела зима
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ