Ја завршивте четвртата деценија од животот, во модна смисла, сте помудри со дефиниран личен стил. Така, сега е само прашање на донесување правилни стилски одлуки за да изгледате беспрекорно во секое време.

За да бидете сигурни дека сте секогаш на вистинскиот моден пат и во годините што доаѓаат, ви откриваме 9 трикови кои секогаш ќе сакате да ги имате на ум кога се облекувате.

Не се откажувајте од потпетиците

Штиклите се парче со кое секогаш ќе изгледате софистицирано и совршено ќе го заокружите секој аутфит. Бонус: Петата не мора да биде вртоглаво висока – и оние од 4,5 сантиметри ќе ја играат вистинската улога.

Истакнете ја клучната коска наместо деколтето

Длабокиот V-израз беше одлична работа во вашите 20-ти, но сега сте позрели и попаметни. Наместо да го нагласувате деколтето со push-up градници, фокусирајте се на рамениците со силуети „чамец“.

Изберете блузи со ¾ ракави

Блузите кои ги откриваат вашите витки подлактици носат со себе посебна доза на сензуалност. Бонус: Ако носите парче долги ракави, подвратете ги!

Инвестирајте во моден аксесоар

Вие сте возрасна жена. Тоа значи дека заслужувате чанта, која под А) гордо ќе ја носите секаде со вас и под Б) која ќе ви обезбеди минимум два комплименти дневно. Никогаш не жалете што инвестирате во безвременски стил, како што е кожата, на пример.

Изберете потемни фармерки

Факт: Во потемните фармерки секогаш ќе изгледате послаби. Плус, бидејќи е блиску до црната или индиго сина, тоа е соодветно парче (фармерки) и во позрели години.

Секогаш неутрални дизајни наместо принтови

Не велиме дека сега треба да ги фрлите сите цветни парчиња, но генерално, колку е поедноставен изгледот, толку изгледа поелегантно и попристојно.

Најдете го совршениот крој

Сега сте свесни за вашето тело и силуета и знаете какви кроеви добро ви одговараат. Панталоните во комбинација со блејзер ќе го подигнат вашиот стајлинг на повисоко ниво.

Почестете се со фини парчиња кои ќе траат со години

Сите ги сакаме трендовите, но внимавајте на тоа – вашата гардероба да вклучува и висококвалитетни ткаенини во кои вреди да се инвестира, бидејќи долго ќе траат.

Златен накит

Време е за накит кој е „најдобар пријател на секоја девојка“ – парчиња од злато, кои се вистински и префинети, како вас.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете ја историјската вила на Тејлор Свифт во Беверли Хилс
Следна објава8 познати личности кои добија статус на модни икони од нашата ера
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ