Louis Vuitton е високо во облаците со својата нова кампања за колекцијата Cruise 2022.Луксузната куќа ја претстави својата кампања Cruise 2022, која истражува ветувачка иднина. Позирајќи пред објективот на модната фотографка Карлин Џејкобс, манекенките Ајда Хајнер, Акон Чангкоу, Грејс Валентин и Еви Саундерс ги претставуваат трендовите на уметничкиот директор Николас Гескјер во модните изгледи за новата сезона.Моделите шармираат во стајлинзите на Louis Vuitton Cruise 2022 кои вклучуваат шарени чизми, блејзери, карго панталони и жакард текстил. Стилизирани од Mary Девојките ги претставуваат и легендарните Louis Vuitton чанти, Loop и Coussin BB стилови со монограмски принтови и детали од синџири.

Заедно со промотивните фотографии, беше претставен и краток филм со рокенрол мелодии кои прикажуваат дизајни на Louis Vuitton во движење.
„Дизајнерот Николас Гескјер ги споил просторот и секојдневието за да ја создаде оптимистичката, футуристичка и колоритна колекција Cruise 2022. Космичките слики, обновениот жаккард, сложениот вез и сигурните форми зборуваат за нејзината централна премиса за замислување на ветувачка иднина“, се вели во соопштението на Louis Vuitton. 

 

НЕМА КОМЕНТАРИ