Додека редовно ве информираме за претстојните трендови, сега е време да се вратите на стилските основи и да погледнете кои обувки треба да ги носите со фустани и здолништа.

Според нашето истражување, постојат 5 клучни модели на обувки, кои одлично се вклопуваат со секој тип на фустан и здолниште. Многу е веројатно дека веќе поседувате некои од овие парчиња, но убавината е во тоа што при следното купување, размислете за изборот на безвременски форми наместо трендови.

Во продолжение ви пренесуваме класици со кои нема да погрешите кога ќе ги комбинирате со најженствените парчиња облека.

Чизми под колено со високи потпетици

Класични чизми со платформа

Чизми со светла боја

Чевли со блок пета

Патики

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИлон Маск го продава својот „последен“ дом за 32 милиони долари
Следна објаваИднина полна со ветувања: колекција Louis Vuitton Cruise 2022 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ