Еден од најголемите трендови кој доминира во последните сезони е топла, мека и пријатна трикотажа …

Покрај џемперите, главното место во нашите гардероби и срцата на дизајнерите оваа зима го заземаат плетените фустани. Од една страна, трикотажата е топла ткаенина за зимската сезона, а од друга страна, фустанот е несомнено едно од парчињата на кои ниедна од нас не може да му одолее.

Што ги карактеризира плетените фустани?

Удобност, флексибилност и многу стил. Одлично изгледаат во класични зимски нијанси, како кафена, бордо, сива, но и во посебни, како бели и светли тонови.

Во галеријата ќе ги откриете највпечатливите дизајни кои ќе сакате да ги набавите што побрзо …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва ремек дело „плови“ над реката Хадсон – чини 45 милиони долари
Следна објаваОва се најмодерните чанти: 5 водечки трендови за есен/зима 2021 година.
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ