Иако светлите бои се ако не најголем, тогаш еден од најголемите трендови оваа сезона, постојат трендови за сите времиња, кои не можеме да ги игнорираме.

Традиционално темните нијанси припаѓаат на сезоната есен/зима, бидејќи убаво се вклопуваат со оваа студена сезона. Оваа година топлата нијанса на чоколадо, која асоцира на гушкање со топла шоља од омилениот пијалок, е прва во преференциите на модерните девојки, кои не ја пропуштаат можноста да ја вклучат во своите стајлинзи.

Од капути до панталони и чизми – чоколадната нијанса е една од нашите омилени бои. Всушност, тотално кафен изглед, во исти или различни тонови, ќе ги „украде“ и привлече сите погледи.

Доколку се уште не сте набавиле парчиња облека и аксесоари во нијанса на чоколадо, погледнете што ни подготвија модните куќи и модните инфлуенсерки.

Откријте неколку интересни парчиња кои ќе ви помогнат да ја вклучите оваа класика на сите времиња!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKravitz Design и CB2 ја претставија новата линија на мебел и додатоци за домот
Следна објаваДомот за кој сонуваат и богатите: Ѕирнете во фантастичната вила на Алиша Киз
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ