Можеби се препуштивте на живот во рамни чевли – настаните од изминатата година ја направија и најмалата потпетица излишна – и ако е така, бидете подготвени: чевлите на платформа се вратија.

VERSACE

 

Според најновите модни извештаи, чевлите Версаче со платформа, моделот Медуза Евитас, беше второто најпродавано парче во последните три месеци (веднаш под чантата на Прада од рафија).

Платформите на Версаче се прилично нагласени, со висока блок-пета и ремен околу зглобот, што автоматски му дава на лицето кое ги носи значителна висина и визуелно издолжени нозе. Не е ни чудо што тие речиси се распродадоа – и покрај цената од 1.080 фунти. Фаворит се и на познатите дами како Дуа Липа – ѕвезда од кампањата на овој бренд, потоа Вини Харлоу, Адисон Реј и Елоди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие ремек дела од 17 век чинат 3,5 милиони долари
Следна објаваОткријте ги соковите кои можат магично да ве излечат
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ