Неверојатнa и примамливa – со овие зборови најдобро би ја опишале најновата кампања за есен / зима 2021 година на модниот бренд Blumarine.

Адит Присила е во улога на впечатлива манекенка, додека рекламните фотографии ги направи модниот фотограф Харли Веир. Заедно со стилските дела на Лоте Волкова, со сценографија на Ема Роуч и режија на Мари Азарио, кампањата е каприциозна мешавина на нијанси, со прекрасна манекенка која носи преголеми крилја на пеперуткa, што навистина ја претвораат во елегантно и мистериозно суштество.

Носејќи беспрекорни дизајни и трендовски додатоци на брендот, Адит изгледа многу шармантно и маѓепсува со својот стајлинг потпишан од фризерот Шиори Такахаши, шминкерката Ана Такахаши и маникирката Мишел Хамфри.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрн маникир: Како оваа есен ја носиме најелегантната боја на нокти
Следна објаваBuddihub – нова паметна фотеља која може да биде ваша домашна канцеларија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ