Веднаш закажуваме термин во нашиот омилен салон …

Само неколку нијанси на лак можат да се класифицираат во ист ранг со безвременска и елегантна, црна боја.

Црнатa е посебно добар избор за есен, a кога е поврзанa со новите трендови од Инстаграм кои нудат неколку инспирации за се поголемата попопуларност на nail art, тогаш е добитна комбинација за впечатлив маникир кој оди со сите комбинации на облека.

Оваа сезона, црната боја функционира и како основа и како додаток на вашиот маникир.

Можете да ја користите црната боја за подобра дефиниција и дополнителна длабочина.

Трендовите во дизајнот на нокти оваа сезона се однесуваат и на додавање на црната како надградба на други веќе докажани бои на нокти: ќе ја гледаме како акцент или потполно лакирани нокти со црна боја (вселенски маникир, кој е популарен долго време).

Она што се очекува оваа есен и зима е минималистичко ажурирање, така што ќе ја видиме црната со суптилен уметнички дизајн кој имитира мермер и слично.

Погледнете 6 различни дизајни на црни дизајни на нокти во галеријата кои ќе ги надополнат сите ваши омилени есенски комбинации.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкандалозен упад на модна ревија: Активистка се обиде да ја уништи футуристичката бајка на Louis Vuitton
Следна објаваBlumarine кампања есен/зима 2021 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ