Хеланките се повторно во тренд, но не било какви …

Враќање на омилено парче облека од 80 -тите: Овие хеланки се најголемиот тренд на сезоната!

Кога ќе ја поставиме дебатата за тоа дали хеланките се сметаат за панталони, ќе утврдиме како неоспорен факт е дека ова еластично парче облека е едно од главните потпори на секоја гардероба. Каде и на кој начин ќе ги однесете е прашање на личен стил, но дефинитивно оваа сезона хеланките се вратија на улица како еден од најприсутните трендови.

Без разлика дали сте љубители на ова парче или не, верзијата на хеланки од 80 -тите години со еластична лента триумфално се врати во 2021 година, што го гледаме од бројните sвезди на уличниот стил кои веќе интензивно ги носат. И дефинитивно, хеланките со еластична лента сега се дизајнирани така што може да се сметаат за панталони и можете безгрижно да ги носите таму каде што ви дозволува приликата.

Можностите за стилизирање на овие таканаречени stirrup хеланки се навистина безбројни.

Големи блејзери, кошули или блузи се одличен пар со овој долен дел, додека кога станува збор за обувки, тие најдобро ќе се истакнат во дует со чевли со потпетици или гломазни мокасини.

НЕМА КОМЕНТАРИ