Како што веќе сфативме во последните неколку месеци, светлите бои се еден од најголемите трендови на сезоната есен / зима. Една од боите што доминира и која секоја жена треба да ја има во својот гардеробер оваа есен е зелената.

Ja наоѓаме насекаде, од палта и фустани до модни додатоци како чанти и чевли. Зелената во сите нијанси ги освои срцата на модните дизајнери и ќе му даде стил на секој ваш изглед, па топло ви ja препорачуваме.

Можете да ja комбинирате со неутрални тонови, додека од друга страна ви овозможува да креирате врвни и многу смели комбинации доколку ja комбинирате со светли бои, како сина, жолта, но и црвена.

Во фотогалеријата, за вас ги избравме најмодерните парчиња во зелена боја кои заслужуваат место во вашата гардероба оваа сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРамни чизми на кои не можеме да им одолееме оваа есен
Следна објаваВодечка боја на sидови за 2022 година: Еве како визуелно да ги зголемите помалите простории
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ