За да остави свој белег во светот, човекот мора да биде навистина величествен или да поседува фантастично пенкало …

Montblanc, бренд познат по одличните инструменти за пишување, се здружи со најдобриот спортист за соработка која обединува икони кои оставиле неизбришива трага во срцата на нивните обожаватели. Познатиот бренд претстави нова торба, создадена за да ги прослави достигнувањата на прославениот тениски шампион и филантроп,Новак Ѓоковиќ, наречен Montblanc x Djokovic 311.

Во името на торбата, 311 го означува рекордниот триумф на славниот тенисер кој е на на врвот на АТП листата повеќе од 311 недели.

“Можеби тенисот е моја страст, но мојата цел е да помогнам да се едуцираат што повеќе деца. Среќен сум што можам да го правам она што ме движи секој ден, на теренот и надвор од него. Многу ми е драго што Montblanc повторно ми е партнер во оваа авантура “, рече Новак. Инаку, торбата Montblanc x Djokovic ќе биде ограничена на само 311 парче за целиот свет.

(Не само што ги инспирира своите обожаватели, туку прави и потези кои навистина се важни).

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто е во тренд оваа есен?
Следна објаваНекогашниот дом на Френк Синатра се продава по цена од 21,5 милиони долари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ