Есента во модниот свет претставува она што Новата година претставува во календарот – нов почеток. Есента е време кога се поставуваат трендови за претстојната сезона, а судејќи според најавите, оваа ќе биде многу возбудливо на моден план.

Трендовите не треба да се следат слепо, но многу е интересно да вметнете трендовски парчиња во вашиот стил, бидејќи со модата треба да се игра и да ни биде забавно. За да знаете кои трендови треба да ги вклучите во вашиот стил и кои парчиња ќе ви бидат потребни за тоа, прочитајте го продолжението на статијата, бидејќи подолу ви пренесуваме што ќе биде тренд за есента 2021 година.

1. Голем блејзер 

2. Зелена боја

3. Мокасини

4. Вибрации од 90 – тите

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдравје: Која супер храна треба да почнете да ја консумирате?
Следна објаваНовак Ѓоковиќ и Montblanc повторно заедно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ