За првите денови од есента – високите каубојски чизми се супер хит …

Есента е годишно време кога малку потоплите ткаенини и чевли се враќаат во нашите плакари. Можеби најпопуларните есенски чевли се токму чизмите.

Како и минатата година, гломазните chunky чизми ќе бидат многу популарни, но сите знаеме дека добрите каубојки се вечна класика.

Оваа есен тие ќе бидат најбараните. Каубојките обично може да се најдат во облик на чизми до глуждот, но оваа есен ќе бидат популарни тие кои ќе се до под коленото.

Високите каубојки многу лесно се комбинираат во есенските денови бидејќи одлично одат со бермуди, фустани, но и со тесни фармерки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТвидот е најмодерниот материјал оваа есенска сезона
Следна објаваТрендови во светот на чевлите за есента 2021 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ